De groep Resto.be gaat in zee met Belgacom Skynet
Ma 9 augustus 2010 13:52, Carl Vanormelingen, 3881 views
Vanaf 1 september wordt Belgacom Skynet verantwoordelijk voor de commercialisering van de advertentieruimte op Resto.be, de online restaurantgids en Hotels.be, zijn kleine broertje voor de hotelsector. Belgacom Skynet neemt ook de regie over van de mobiele site van Resto en de andere websites van de groep: Restaurants.be, Restobookings.be, Meetingrooms.be en Ceremony.be.
Resto.be, een vaste waarde die geen moment stilstaat
Resto.be is sinds 1999 de site bij uitstek voor het zoeken van restaurants en interessante culinaire adressen. De site was van bij de lancering een voorloper op het vlak van Web 2.0 in België met 600.000 unieke bezoekers per maand die desgewenst een score en commentaar konden achterlaten bij elk van de 17.000 gerecenseerde restaurants. In 2010 zet Resto.be een aantal nieuwe, kraakverse producten op de kaart: een succesvolle iPhone applicatie en een efficiënt platform om online te reserveren, maar ook een ander grootschalig project dat in de komende weken zal worden voorgesteld. Kwestie van alvast de appetijt van bezoekers én adverteerders aan te scherpen.
Hotels.be is dan weer de nummer een op internet voor hotels in België. De viertalige site biedt informatie over en extra voordelige voorwaarden in dan 600 hotels in heel België.
Belangrijke troeven in een snel uitbreidende markt
De
markt van onlineadvertenties blijft onophoudelijk evolueren. Sectoren
als die van de veel verkochte consumptiegoederen ('fast moving consumer
goods' of FMCG) en toerisme profileren zich almaar sterker op internet,
op zoek naar het publiek en de context die overeenstemmen met hun
producten en marketingplannen.
Belgacom Skynet is er in dat licht
van overtuigd dat Resto.be en Hotels.be belangrijke troeven kunnen
uitspelen in hun activiteitensector, maar ook via hun publiek, dat
voornamelijk vrouwelijk en hoogopgeleid is en dus gegeerd bij veel
adverteerders.
De regie heeft een uitstekende sectorkennis en een
grote bekwaamheid op het vlak van bijzondere operaties. Ze wil die
aspecten dan ook in de verf zetten en tegelijk aan gerichte marketing
doen met vernieuwende formats en oplossingen die inspelen op de
behoeften van elke adverteerder.
Belgacom Skynet: een rijke, gevarieerde portfolio
Na het partnership met Pebblemedia voor het exclusieve aanbod van 'reach' packs legt Belgacom Skynet in 2010 de nadruk op context en segmentering. De eerste stap bestond uit de overname van de site tweedehands.be met zijn vele specifieke rubrieken, en van een pack van autosites met daarin Autogids, Zoom.in Cars en Skynet.be/cars. Recenter lanceerde Belgacom Skynet een pack van weersites met Meteobelgie.be, Meteoservices.be en Skynet.be/weather. Met de overname van Resto.be en Hotels.be, twee sites met gegarandeerd potentieel, kan Belgacom Skynet zich nu ook op de sectoren FMCG en toerisme richten.
Di 27 jul 2010, Carl Vanormelingen
8993 views, 0 reacties
Enkele weken geleden werden de Skynet Blogs (de blogdienst van internetprovider Belgacom Skynet) in een nieuw kleedje gestoken met een hele resem nieuwe mogelijkheden ...... lees meer
|
Hot topics
-
Carl Vanormelingen 29-10-11
Deze dinsdag vierde Microsoft de tiende verjaardag van zijn populairste en
tevens oudste besturingssysteem Windows ... lees meer
-
Carl Vanormelingen 22-09-11
Gisterenavond organiseerde Nikon zijn eerste bloggersevent in Vorst waarbij het nieuwe camerasysteem "Nikon 1" werd v... lees meer
-
Kevin Heylen 22-09-11
We schrijven 21 september 2011, één dag voor de grote F8 conferentie. En Facebook heeft heel wat verand... lees meer
-
Carl Vanormelingen 17-09-11
De Golf bracht Volkswagen een waardige opvolger voor de kever als auto
van het volk. Het bedrijf schakelde DDB in o... lees meer
-
Redactie 23-06-11
Volgende week is
het zover: dan wordt op donderdag 30 juni ter wereld Social Media Day gevierd.
Er zijn meetups in ... lees meer
Agenda
» E-shop Expo
Tour & Taxis
28 maart 2012 / 29 maart 2012
Nieuwsbrief
Schrijf je in voor de BC nieuwsbrief:
|
|
Reacties (1)
Eerlijk gezegd zie ik in dit artikel weinig kritische reflectie (sorry Carl).
Ik zie Resto.be namelijk niet voldoende evolueren op het vlak van Social Media. Als er één sterk alternatief op de markt komt, is resto.be geschiedenis. De look-and-feel is outdated, weinig visibiliteit en weinig emotie.
De samenwerking met Skynet rond de advertentieruimte zie ik eveneens niet als een verbetering. Daar waar er veel efficiënter naar relevante adverteerders gezocht kan worden, wordt dit nu overgelaten aan een instelling die zelf veel weg heeft van een dinosaurus.
Ikzelf ben al een hele tijd aan het zoeken naar een goed alternatief van Resto.be en tot dusver kan ik enkel vaststellen dat er hier potentieel is voor een businessplan...
Mon 9 Aug 2010, 14:29