Helft van de Belgen kent iPad van Apple

Zo 9 mei 2010 12:52, Pieter Goyens, 4934 views

Helft van de Belgen kent iPad van Apple

46% van de Belgen ouder dan 18 jaar bevestigt het bestaan van de iPad van Apple te kennen. Bovendien verklaren 80.000 onder hen dat zij hem wensen te kopen zodra hij in België beschikbaar zal zijn in juli 2010.

Deze cijfers zijn afkomstig uit de studie Digiscan, een initiatief van het digitaal communicatieagentschap FastBridge (Mediabrands), geleid op een representatieve steekproef van de Belgische bevolking (18 jaar en ouder) van 1.050 personen.

Verwachte iPad erg gegeerd

Voor een product dat momenteel nog niet beschikbaar is op de Belgische markt, is de merkbekendheid van de Apple iPad opvallend hoog. Men kan bijgevolg verkoopcijfers verwachten die het strikte kader van geeks zullen overschrijden met op termijn een werkelijk maatschappelijk verschijnsel.

Alhoewel de prijs voor een extra uitrusting aan de PC en smartphone op heden vrij hoog blijft, is de potentiële vraag belangrijk.

Zoals verwacht is het profiel van de toekomstige koper eerder mannelijk, onder de 50 jaar (zelfs jonger dan 30 jaar voor de kerndoelgroep) met hoog studieniveau en met een lichte Nederlandstalige neiging.

Bovendien beschouwen 40% van de Belgen ouder dan 18 jaar, het voorwerp als werkelijk interessant en iets minder dan de helft denkt eraan het in de toekomst aan te kopen.

Leuke manier om te genieten van het web

Welk motief leidt tot de aankoop van een Apple iPad? Hugues Rey, Managing Director van Fastbridge, verklaart in het kort: "De bruikbaarheid en het feit dat het toestel alle functionaliteiten inhoudt is door de potentiële kopers de meest aangehaalde reden. Onder deze functies vindt men in volgorde van voorkeur : elektronische boeken lezen, muziek beluisteren en interactie op sociale netwerken".

Over Digiscan

Digiscan is een studie geleid door FastBridge, de digitale unit van Mediabrands in België. De studie omvat het geheel van de nieuwe technologieën en communicatietendensen voor een steeds optimaler reclamebeleid. Het onderzoek wordt driemaal per jaar uitgevoerd en de inhoud ervan varieert naargelang de actualiteit en de behoeften van de markt.

Hugues Rey verduidelijkt: "Digiscan is een geweldig decodeertool dat een duidelijk en scherp inzicht biedt op alle nieuwe communicatieplatformen gaande van de zuivere hype tot het werkelijke maatschappelijke revolutieverschijnsel".

De studie vond plaats van 19 tot 23 april 2010. 1.050 Belgen ouder dan 18 werden gepeild door het enquêtebureau IVOX via de CAWI methodologie (Computer Assisted Web Interviews).


  • Reacties (1)
  • Apple
  • Tell-a-cowboy

Reacties (1)

 

  • Toch zal het niet goed verkopen denk ik.

    Sun 9 May 2010, 13:44

Reageren

  • HTML niet toegestaan. URL's worden automatisch clickable.
    * E-mail adres wordt niet getoond



  • BBC2 Documentaire Steve Jobs: Billion Dollar Hippy
  • Apple en Google werken aan draagbare technologie
  • iPhone economy
  • Apple lanceert iBooks 2
  • Zeldzame video Steve Jobs opgedoken (1980): Apple strategie
  • Samsung disst Apple fans in nieuwe Galaxy S II TV-reclame
  • Nieuwe iPad tv-reclame "Love"
  • Nieuwste Apple computer: Apple Mac Tini

Gerelateerde tweets



Hot topics




Agenda

» IAB Digital Happy Hours celebrates 2012

B19: Van Beverlaan 19 1180 Ukkel

09 februari 2012

» BetaGroup #31 - Belgian Tech Entrepreneurs

Av F Roosevelt 50, 1000 Brussel (Room UD2-120)

09 februari 2012

» Digital Marketing Forum

Hotel Le Méridien (Brussel)

10 februari 2012

» Microsoft Tech Days 2012

Kinepolis Imagibraine (Braine l'Alleud)

14 februari 2012 / 16 februari 2012

» BetaGroup #32 - Belgian Tech Entrepreneurs

Av F Roosevelt 50, 1000 Brussel (Room UD2-120)

15 maart 2012

» Microsoft Kinect camp

Microsoft Innovation Center

19 maart 2012 / 23 maart 2012

» E-shop Expo

Tour & Taxis

28 maart 2012 / 29 maart 2012


Poll

Via welk toestel game jij?


Nieuwsbrief

Schrijf je in voor de BC nieuwsbrief:



Zoeken




Twitter

» BC Tweetfeed

» Volg BC Tweetfeed



Flickr

» BC op Flickr



RSS Feed

© 2008-2012 Belgiancowboys.be - All Rights Reserved - All views and opinions expressed are those of the authors of Belgiancowboys.

All trademarks, slogans, text or logo representation used or referred to in this website are the property of their respective owners. Sitemap