Wall-E: linkse propaganda?

Wo 30 juli 2008 20:32, Redactie, 1590 views

Wall-E, de laatste animatiefilm van Pixar Studios - de studio die onder meer Ratatouille en Finding Nemo afleverde en die opgericht is door George Lucas, maar groot werd gemaakt door Steve Jobs, en sinds 2006 in handen is van Walt Disney Studios - is sinds vandaag ook in de Belgische bioscopen te zien. De film gaat over de eenzame robot Wall-E, die alleen op aarde is achtergebleven en al zevenhonderd jaar stug door met het werk waarvoor hij is gebouwd: het opruimen van afval.  Alle mensen zijn vertrokken, omdat er op de totaal vervuilde planeet niet meer viel te leven. Maar naast de nodige levenslessen met betrekking tot de vervuiling van de aarde, schuilt achter de verbazingwekkende creativiteit van Wall-E ook een traditioneel liefdesverhaal.

In de VS zorgde de film al voor de nodige controverse. Daar kwam de film in een politieke storm terecht omdat de republikeinen zich ergerden aan het toekomstbeeld dat van de aarde wordt geschetst. De film werd er afgedaan als een 90-minuten durende ‘les in Maltusiaanse angsthazerij’ en linkse propaganda.  Wall-e probeert de aarde te ontdoen van een massa weggegooide consumentenproducten, terwijl de aardbewoners zelf zijn gevlucht in een gigantisch ruimteschip waar ze vloeibaar voedsel toegediend krijgen terwijl ze naar hun iPods luisteren en met hun laptops spelen.

“Ik hield van Pixar,” zegt Shannon Coffin in National Review Online, maar deze weinig subtiele afspiegeling van de Amerikaanse levenswijze herinnert me teveel aan Al Gore’s ‘An Inconvenient Truth’. ‘Fijn voor de megageeks van Pixar die nu miljoenen kunnen opstrijken door ons te vertellen hoe lui, gulzig en destructief we zijn.”

“Je hebt er niets van begrepen”, schrijft Patt Morrison in Los Angeles Times. Wall-E is de ‘1984’ (een beroemde anti-utopistische visie op de westerse wereld anno 1984, waarin de enkeling ten onder gaat in een volkomen kansloze strijd tegen een totalitair bewind) van de 21ste eeuw. “Het doel van deze film is niet de kijkers te beroeren, maar de zielsverscheurende tirannie van ons losgeslagen materialisme aan de kaak te stellen. Kijkers worden zowel geprikkeld als verontwaardigd door het beeld van onze wereld binnen 700 jaar. Dikke mensen die zich nog amper kunnen voortbewegen en met hun buren moeten communiceren via email.”


  • Reacties (0)
  • Marketing
  • Tell-a-cowboy

Reageren

  • HTML niet toegestaan. URL's worden automatisch clickable.
    * E-mail adres wordt niet getoond



  • Wall-E

Gerelateerde tweets


Laatste reacties


Hot topics




Agenda

» Microsoft Tech Days 2012

Kinepolis Imagibraine (Braine l'Alleud)

14 februari 2012 / 16 februari 2012

» Dag van Marketing en Communicatie

Kinepolis Hasselt

17 februari 2012

» BetaGroup #32 - Belgian Tech Entrepreneurs

Av F Roosevelt 50, 1000 Brussel (Room UD2-120)

15 maart 2012

» Microsoft Kinect camp

Microsoft Innovation Center

19 maart 2012 / 23 maart 2012

» 1ste Mobile Business

Wolubilis, Brussel

27 maart 2012

» E-shop Expo

Tour & Taxis

28 maart 2012 / 29 maart 2012

» Bloovi Google Analytics "GABC"

Le Méridien, Brussel

03 mei 2012


Poll

Via welk toestel game jij?


Nieuwsbrief

Schrijf je in voor de BC nieuwsbrief:



Zoeken




Twitter

» BC Tweetfeed

» Volg BC Tweetfeed



Flickr

» BC op Flickr



RSS Feed

© 2008-2012 Belgiancowboys.be - All Rights Reserved - All views and opinions expressed are those of the authors of Belgiancowboys.

All trademarks, slogans, text or logo representation used or referred to in this website are the property of their respective owners. Sitemap