Topbedrijven investeren in consumenten-analyse

Wo 24 september 2008 16:14, Redactie, 1843 views

Topbedrijven investeren in consumenten-analyse
Door de grotere marktdruk heeft 60 procent van de best presterende bedrijven plannen om volgend jaar zijn budgetten voor de consumenten-analyse op te trekken, om op die manier gesofistikeerder manieren te vinden om sleuteltrends en specifieke doelgroepen (segmentation) binnen het consumptiepatroon te identificeren. Dat blijkt uit een onderzoek van het bureau Aberdeen Group. Daarbij wordt gesteld dat een consumenten-analyse duidelijk bijdraagt tot betere resultaten voor de marketing-inspanningen die werden gedaan.

 

Opgemerkt wordt dat veel bedrijven streven naar relevantere marketingboodschappen door onder meer demografische, geografische en pyschografische in hun analyse-systemen op te nemen. "Maar ze worden naar eigen zeggen daarbij geconfronteerd met een beperkte datakwaliteit (61 procent) of gewoon het niet-bestaan van de vereiste data (31 procent), een gebrek aan een instrumentarium om data te analyseren (26 procent) en het ontbreken van een gecentraliseerde databank (26 procent)," aldus de onderzoekers.

Uit het onderzoek blijkt dat 74 procent van de best presterende bedrijven hun datageschiedenis bekijken om een betere segmentatie te verkrijgen, terwijl 56 procent gedragingen van de consument onderzoekt om te gebruiken in zijn segmentatie-inspanningen. Verder wordt gesteld dat 88 procent van deze bedrijven geografische variabelen daadwerkelijk gebruikt om zijn segmentatie te verbeteren, terwijl 81 procent daarbij zijn datageschiedenis inzet. Bijna de helft van de bedrijven gebruikt deze kanalen om de loyaliteit en de retentie bij de consument te verbeteren, terwijl 34 procent gericht is op een grotere winstgevendheid.

"Door hun processen om de consumenten met de grootste meerwaarde te identificeren, te combineren met de mogelijkheid om consumenten-analyses over de diverse geledingen van het bedrijf te delen, voeren deze bedrijven aan in staat te zijn hun inspanningen op het vlak van sales en marketing door segmentatie te optimaliseren," aldus de onderzoekers.

[Bron: Managing21]


  • Reacties (0)
  • Marketing
  • Tell-a-cowboy

Reageren

  • E-mail adres wordt niet getoond

  • HTML niet toegestaan. URL's worden automatisch clickable.

    * Verplicht veld


Laatste reacties


Hot topics




Agenda

» Search University 4

Hotel Le Meridien (Brussel)

15 juni 2012


Poll

Ga jij "The new iPad" kopen?


Nieuwsbrief

Schrijf je in voor de BC nieuwsbrief:



Zoeken





Flickr

» BC op Flickr



RSS Feed

© 2008-2012 Belgiancowboys.be - All Rights Reserved - All views and opinions expressed are those of the authors of Belgiancowboys.

All trademarks, slogans, text or logo representation used or referred to in this website are the property of their respective owners. Sitemap