Liefde tussen consumenten en merken is voorbij

Vr 24 oktober 2008 15:54, Redactie, 2961 views

Liefde tussen consumenten en merken is voorbij

De grote liefde tussen consumenten en merken is voorbij. Dat schrijven John Gerzema en Ed Lebar van het advertentieagentschap Young & Rubicam in hun boek ‘The Brand Bubble’ . Werd totnogtoe aangenomen dat merken dankzij een groter marktaandeel, toegenomen loyauteit (herhaalde aankopen) en betere winstmarges leidden tot een betere cashflow en een hogere aandelenprijs, dan blijkt uit verschillende studies dat dit grotendeels op een fabel is gebaseerd. Na de financiële crisis voorspellen beide auteurs nu dan ook een merkencrisis.

De auteurs bestudeerden 2.500 Amerikaanse merken sinds 1993. In dat jaar zeiden consumenten dat ze 52% van de merken vertrouwden; vandaag is dat percentage gezakt tot 25%. Consumenten vinden tevens dat de kwaliteit van de merken in die tijdsspanne met 24% terugviel en dat ze 20% minder merken herkenden.

Omdat Wall Street merken steeds heeft beloond met hogere aandelenprijzen is het niet denkbeeldig ‘dat een merkenbubbel van 4.000 miljard dollar is ontstaan, een bedrag dat de rommelhypotheekmarkt ruimschoots overtreft’.

Toch is er ook goed nieuws: merken als Adidas, Apple, Converse, Ikea, Red Bull, Target, Toyota en Tesco behouden het vertrouwen van consumenten én investeerders. Toch wordt het aantal echte ‘star brands’ steeds kleiner en wordt hun waarde binnen de ganse aandelenbeurs disproportioneel groot. Investeerders dumpen steeds makkelijker would-be merken voor het echte spul. Een ganse resem producten die door alle lagen van de merkenopbouw gaan –advetreren, logos, enz...- worden uiteidelijk gereduceerd to niets anders dan commodities.

[Financial Times]


  • Reacties (1)
  • Marketing
  • Tell-a-cowboy

Reacties (1)

 

Reageren

  • HTML niet toegestaan. URL's worden automatisch clickable.
    * E-mail adres wordt niet getoond



  • BBC2 Documentaire Steve Jobs: Billion Dollar Hippy
  • Apple en Google werken aan draagbare technologie
  • iPhone economy
  • Apple lanceert iBooks 2
  • Zeldzame video Steve Jobs opgedoken (1980): Apple strategie
  • Samsung disst Apple fans in nieuwe Galaxy S II TV-reclame
  • Nieuwe iPad tv-reclame "Love"
  • Nieuwste Apple computer: Apple Mac Tini

Gerelateerde tweets


Laatste reacties


Hot topics




Agenda

» Microsoft Tech Days 2012

Kinepolis Imagibraine (Braine l'Alleud)

14 februari 2012 / 16 februari 2012

» Dag van Marketing en Communicatie

Kinepolis Hasselt

17 februari 2012

» BetaGroup #32 - Belgian Tech Entrepreneurs

Av F Roosevelt 50, 1000 Brussel (Room UD2-120)

15 maart 2012

» Microsoft Kinect camp

Microsoft Innovation Center

19 maart 2012 / 23 maart 2012

» 1ste Mobile Business

Wolubilis, Brussel

27 maart 2012

» E-shop Expo

Tour & Taxis

28 maart 2012 / 29 maart 2012

» Bloovi Google Analytics "GABC"

Le Méridien, Brussel

03 mei 2012


Poll

Via welk toestel game jij?


Nieuwsbrief

Schrijf je in voor de BC nieuwsbrief:



Zoeken




Twitter

» BC Tweetfeed

» Volg BC Tweetfeed



Flickr

» BC op Flickr



RSS Feed

© 2008-2012 Belgiancowboys.be - All Rights Reserved - All views and opinions expressed are those of the authors of Belgiancowboys.

All trademarks, slogans, text or logo representation used or referred to in this website are the property of their respective owners. Sitemap