'Reële bijdrage Google-ads aan verkoopsproces is overschat'

Vr 26 juni 2009 10:39, Redactie, 4246 views

'Reële bijdrage Google-ads aan verkoopsproces is overschat'
‘De helft van mijn advertentiebudget is weggegooid geld. Alleen weet je nooit welke helft.' Het is een cliché dat iedereen die in de marketingwereld aan de slag is, al tot treurens toe heeft moeten aanhoren. Maar dat cliché is niet langer van toepassing. Steeds meer marketingmanagers steken hun geld in digitale reclameprojecten, waarvan de return dankzij het internet vrij nauwkeurig kunnen worden gemeten. Volgens accountantsbureau PriceWaterhouseCoopers zal online adverteren ook dit jaar nog eens met 7,7% groeien tot 86,7 miljard dollar, terwijl televisie- en krantenadvertenties blijven dalen.

Toch is er een probleem: Google. Vaak raken consumenten geïnteresseerd in een product nadat ze eerst een televisiespot of een digitale advertentie zagen. Waarna de ‘last click' voor de aankoop wordt gemaakt door de naam van het product te googelen. Reclamebureaus trekken het belang van de zoekmachine in het totale advertentieplaatje dan ook in twijfel. Dat belang is niet in verhouding tot de reële bijdrage van Google aan het verkoopsproces. In het VK ging Google vorig jaar aan de haal met zowat de helft van het totale bedrag -3,5 miljard Britse Pond- dat bedrijven online spendeerden. Volgens Omniture, een bedrijf dat webstatistieken analyseert, wordt de reële bijdrage van Google met een factor twee overschat, omdat consumenten ook door print en tv-reclame worden beïnvloed.


  • Reacties (0)
  • Marketing
  • Tell-a-cowboy

Reageren

  • HTML niet toegestaan. URL's worden automatisch clickable.
    * E-mail adres wordt niet getoond



  • Dit is hoe het er zou kunnen uitzien (hoax)

Gerelateerde tweets


Laatste reacties


Hot topics




Agenda

» Microsoft Tech Days 2012

Kinepolis Imagibraine (Braine l'Alleud)

14 februari 2012 / 16 februari 2012

» Dag van Marketing en Communicatie

Kinepolis Hasselt

17 februari 2012

» BetaGroup #32 - Belgian Tech Entrepreneurs

Av F Roosevelt 50, 1000 Brussel (Room UD2-120)

15 maart 2012

» Microsoft Kinect camp

Microsoft Innovation Center

19 maart 2012 / 23 maart 2012

» 1ste Mobile Business

Wolubilis, Brussel

27 maart 2012

» E-shop Expo

Tour & Taxis

28 maart 2012 / 29 maart 2012

» Bloovi Google Analytics "GABC"

Le Méridien, Brussel

03 mei 2012


Poll

Via welk toestel game jij?


Nieuwsbrief

Schrijf je in voor de BC nieuwsbrief:



Zoeken




Twitter

» BC Tweetfeed

» Volg BC Tweetfeed



Flickr

» BC op Flickr



RSS Feed

© 2008-2012 Belgiancowboys.be - All Rights Reserved - All views and opinions expressed are those of the authors of Belgiancowboys.

All trademarks, slogans, text or logo representation used or referred to in this website are the property of their respective owners. Sitemap