De achterliggende reden voor Android: reclame

Vr 26 september 2008 07:54, Redactie, 2007 views

De achterliggende reden voor Android: reclame

Gaan we het nog even hebben over de G1 en het Android-besturingssysteem? Toen de iPhone uitkwam hebben wie die de nodige kritische aandacht geschonken, en dus kunnen wij er niet onderuit om hetzelfde te doen wanneer de doodgeverfde "iPHone Killer" het levenslicht ziet.
En de reden waarom wij het nogmaals over Android hebben, is een analyse die enkele insiders maakten van de reden waarom Google überhaupt een vinger in de pap wil hebben voor de mobieltjes. En die reden, aldus een artikelin het Amerikaanse PC World, is simpel: reclame. Met Android wil Google de mobiele advertentiemarkt domineren, net zoals het nu de online pc adverteermarkt domineert, aldus Craig Wigginton van Deloitte. "Google gooit zich op de markt van de mobiele toestellen, niet om de zoveelste fabrikant van mobiele toestellen te worden, maar om een grote markt te creëren waaraan hij zin diensten en apps kan aanbieden", aldus een analist van Gartner.

Tel zelf maar na: er zijn 3,5 miljard mobiele telefoongebruikers over de hele wereld. Slechts een fractie daarvan heeft een computer. En anderzijds zijn de mobiele advertenties tot nu toe nog maar een kleine markt, maar de analisten hebben er hoge verwachtingen van: voor de VS zou die van 2000 miljoen dollar verleden jaar moeten stijgen naar 10 miljard dollar per jaar in 2013.
Er is wel een probleem: vooraleer Google met zijn Android dat legertje mobiele gebruikers kan binnenrijven, moet er toch nog iets veranderen aan het toestel. Smartphones worden nu eenmaal vooral door zakelijke gebruikers gebezigd, en op zakelijk gebied ontbreekt er iets essentieels: ondersteuning voor Exchange mail.

Bij Windows zelf zien ze Android trouwens niet als een concurrent voor Windows Mobile; daar hebben ze het de laatste tijd over een andere boeg gegooid, en via reclamefilmpjes de boodschap de wereld ingestuurd dat Windows Mobile niet enkel voor zakelijke gebruikers is, maar een allround toestel dat mensen gebruiken voor werk en spel.
Er zit trouwens nog een ander aspect aan het feit dat Google met zijn reclame achter de Android telefoontjes zit. Analisten sluiten de mogelijkheid niet uit dat in de toekomst de toestellen niet langer gesubsidieerd worden door telecomoperatoren maar door Google, dat in ruil voor het plaatsen van advertenties wat aan de prijs zou doen.

Vergeet ook niet dat ook andere fabrikanten binnenkort met Android mobieltjes op de markt komen. Voor de Amerikaanse markt betekent dit dat T-Mobile een G1 heeft, en dat ook andere operatoren hun eigen G2 of G100 zullen brengen. Wat een rijke concurrentie creëert, zodat de gebruiker toestellen en providers kan vergelijken. Volgens onderzoeksbureau Gartner zou de Android tegen 2011 goed zijn voor een marktaandeel van 10%.

[Via: Netties.be]


  • Reacties (1)
  • Mobile
  • Tell-a-cowboy

Reacties (1)

 

Reageren

  • HTML niet toegestaan. URL's worden automatisch clickable.
    * E-mail adres wordt niet getoond



  • Gmail Priority Inbox
  • Google introduceert multiple sign-in
  • Internationaal YouTube experiment: "Life in a Day" (24 juli)
  • Internationaal YouTube experiment "Life in a Day" (24 juli)
  • 24 juli: Google experiment "Life in a Day"
  • Google ITA Software
  • Google economic impact 2009 US
  • Google Buzz [Video]

Gerelateerde tweets


  • Peter Vandenabeele
    Twitter Peter Vandenabeele 14/09/2009 19:09 uur
    RT @hinssen Saw the new Android Google phone in Hong Kong, and I was blown away. I love Apple, but this phone is an absolute killer !
  • Michel Storms
    Twitter Michel Storms 21/08/2009 14:13 uur
    Listen for Android Finds and Plays Podcasts [Downloads] : Android: Google is giving podcast fans a free and easy.. http://tinyurl.com/ly34j3
  • ricklafave
    Twitter ricklafave 01/08/2009 17:41 uur
    iphones, android (google), pre, windows mobile, and blackberry all have their own apps - we need a universal program; consumer choice
  • Chris Abraham
    Twitter Chris Abraham 29/07/2009 15:34 uur
    If I have not been clear: I love love love my HTC G1 Android Google Phone!
  • bramloquet
    Twitter bramloquet 14/07/2009 13:38 uur
    LiveAndroid, a live cd for #google #android http://code.google.com/p/live-android/
  • Pvw
    Twitter Pvw 08/07/2009 20:19 uur
    and a live cd for android.... google, you are on fire.... http://code.google.com/p/live-android/ (via @whtevn)
  • Miguel Wickert
    Twitter Miguel Wickert 26/06/2009 18:20 uur
    RT @androidtapp 25 Awesome Google Android Websites You Should Follow | Android Tapp. Android App Rev... http://bit.ly/fG4j6 (via @tweetmeme)
  • Hans Spee
    Twitter Hans Spee 16/06/2009 14:38 uur
    From Mashable : Google Updates Maps for Android: Google has launched an updated version of its Ma.. http://tinyurl.com/knfsfd
  • Bart
    Twitter Bart 08/06/2009 22:23 uur
    @unexxx @ndfeed Je MOET niet google minded zijn om een Android te gebruiken, en er zijn (komen) ook Android phones zonder Google apps. ;)
  • Miguel Wickert
    Twitter Miguel Wickert 02/06/2009 07:06 uur
    RT @androidtapp 25 Awesome Google Android Websites You Should Follow | Android Tapp. Android App Rev... http://bit.ly/fG4j6 (via @tweetmeme)
  • Eran Eyal
    Twitter Eran Eyal 31/05/2009 21:37 uur
    Google Android is also the perfect platform for Google Wave as changes to Google Wave will by their very nature be changes to Android OS
  • Eran Eyal
    Twitter Eran Eyal 31/05/2009 21:35 uur
    All these Google services culminate in Google Wave and will find perfect tailored expression in Google Android

Laatste reacties


SEO Roadshow



Agenda

» Logitech blogger event  BC will be here

Casino Brussel

09 september 2010

» Barcamp Antwerpen, editie 4  BC will be here

Concentra (Antwerpen)

11 september 2010

» Stichting Marketing: The Third Window  BC will be here

Corelio

16 september 2010

» Barcamp Genk  BC will be here

C-Mine (Genk)

25 september 2010

» Appsmarathon  BC will be here

Claridge (Leuvensesteenweg 24, 1210 Brussel)

27 september 2010

» REMIX 10 Belgium

Moortelstraat 8, 1790 Affligem

28 september 2010

» Share Your Honey   BC will be here

Living Tomorrow (Indringingsweg 1, 1800 Vilvoorde)

14 oktober 2010

» Travel 2010

Van der Valk hotel Brugge

23 november 2010

» Search Engine Marketing Forum  BC will be here

Hotel Le Méridien, Brussel

25 november 2010


Poll

Welke iPad ga jij kopen of kocht jij?


Nieuwsbrief

Schrijf je in voor de BC nieuwsbrief:



Zoeken


BelgianCowboys LinkedinREMIX 10 BelgiumTravel 2010Barcamp Antwerpen


Twitter

» BC Tweetfeed

» Volg BC Tweetfeed



My BlogLog


Flickr

» BC op Flickr



Powered_top

BC is powered by

Checkit

BC website by

Freshheads
Powered_bottom

RSS Feed


© 2010 Belgiancowboys.be - All Rights Reserved - All views and opinions expressed are those of the authors of Belgiancowboys.

All trademarks, slogans, text or logo representation used or referred to in this website are the property of their respective owners. Sitemap