Gemengd betaalmodel kan internetuitgever redden

Ma 18 mei 2009 14:45, Redactie, 2053 views

Gemengd betaalmodel kan internetuitgever redden

Dat kranten in moeilijke papieren zitten is al langer bekend, maar cijfers uit een onderzoek van het Pew Research Centre geven voor het eerst een duidelijk beeld van de veranderde kijk-, luister,- en leesgewoonten van de nieuwsconsumenten. Het aantal Amerikanen dat de vorige dag naar het radionieuws heeft geluisterd is sinds 1994 gedaald van 47 tot 35%. Kranten doen het nog slechter want daar daalde het aantal respondenten dat de dag ervoor een krant in handen kreeg van 58 naar 34%. Het aantal Amerikanen dat naar de vooravondnieuwsbulletins van één van de drie grote Amerikaanse tv-zenders (ABC, CBS en NBC) kijkt is van 30% begin jaren negentig gezakt tot 16% vandaag. Ondertussen neemt het kabel- en internetpubliek toe en is het aantal mensen dat zijn nieuws via internet krijgt sinds 2001 ongeveer verdrievoudigd. Opmerkelijk cijfer in het Pew onderzoek is bij de jeugd te vinden: het percentage jongeren tussen 18 en 24 jaar dat de dag ervoor helemaal geen nieuws las is gestegen van 25 tot 34%.

Er is dus steeds meer nieuws toegankelijk voor steeds meer mensen, maar vooral de internetmodellen van de gedrukte media blijken dodelijk. Met advertenties alleen haalt niemand het en de roep om betalende online content wordt steeds luider. Toch zegt 77% van Britten niet te willen betalen voor online informatie. Consumenten zeggen in een PwC-onderzoek dat ze zullen blijven opteren voor gratis alternatieven van betalende websites wanneer beide van ongeveer gelijke kwaliteit zijn of wanneer de kwaliteit van de gratisversie voor hen voldoet.

Toch wordt hét model van de toekomst meer dan waarschijnlijk een gemengd model, waarbij de grote, algemene nieuwsitems ‘gratis' zullen blijven en voor gespecialiseerde en niche-items zal moeten worden betaald. In andere woorden: het wegwerpnieuws blijft gratis; de droge, intellectuele items worden betalend. Vorige week bracht The Wall Street Journal gratis berichtgeving over de varkensgriep, de nieuwe ‘Star Trek'-film en een artikel over autodistributeurs die hun wagens aan de straatstenen niet kwijtraken. Een artikel over de lobby-uitgaven van een aantal managers bij Lockheed Martin was, net als informatie over een pensioenplan bij Cigna Corporation, enkel tegen betaling te lezen. Verder zullen er een aantal lucratieve betalende nieuwsniches ontstaan in bijvoorbeeld de financiële, beurs- en sportberichtgeving. De uitdaging voor alle uitgevers zal dus zijn om betalende kwaliteitscontent te produceren met steeds minder gekwalificeerde journalisten, nu de afgelopen twee jaar zowat 15% van deze laatste groep als gevolg van de immer terugvallende inkomsten door zijn werkgever werd ontslagen.

[Bron: The Economist - Financial Times]


  • Reacties (1)
  • Online
  • Tell-a-cowboy

Reacties (1)

 

  • er zullen ongetwijfeld slimme jongens komen die de consument toch nog gratis nieuws zullen bieden! Wie weet komen ze zelfs uit België. Je kan deze trend onmogelijk nog omdraaien en van de millenials verwachten dat zij gaan betalen voor nieuws content op het web. Verfijn je advertentiemodel ipv het geld te gaan halen bij de consument!

    Ma 18 mei 2009, 21:18

Reageren

  • HTML niet toegestaan. URL's worden automatisch clickable.
    * E-mail adres wordt niet getoond



  • Waalse krant "Le Soir" eerste Belgische krant met iPad app!
  • Obama next president

Gerelateerde tweets



SEO Roadshow



Agenda

» Slide to unlock

Molenaarsstraat 111 B3 9000 Gent

25 augustus 2010 / 27 augustus 2010

» Share Your Honey   BC will be here

Living Tomorrow (Indringingsweg 1, 1800 Vilvoorde)

14 oktober 2010

» Search Engine Marketing Forum  BC will be here

Hotel Le Méridien, Brussel

25 november 2010


Poll

Welke iPad ga jij kopen of kocht jij?


Nieuwsbrief

Schrijf je in voor de BC nieuwsbrief:



Zoeken


Your ad hereSlide to unlock


Twitter

» BC Tweetfeed

» Volg BC Tweetfeed



My BlogLog


Flickr

» BC op Flickr



Powered_top

BC is powered by

Checkit

BC website by

Freshheads
Powered_bottom

RSS Feed


© 2010 Belgiancowboys.be - All Rights Reserved - All views and opinions expressed are those of the authors of Belgiancowboys.

All trademarks, slogans, text or logo representation used or referred to in this website are the property of their respective owners. Sitemap