Adverteerders vinden de weg niet naar sociale netwerksites

Do 18 februari 2010 09:13, Mario De Vos, 2525 views

Adverteerders vinden de weg niet naar sociale netwerksites

De grote sociale netwerksites zijn, ondanks hun overweldigende succes op het vlak van trafiek en gebruikersaantallen, (nog) geen grote online bestemmingen voor display advertising. Volgens recente data van eMarketer bedroeg het aandeel van sociale netwerken zoals Facebook en MySpace slechts 5,5% van de totale digitale reclame-uitgaven in de VS in 2009. Dat is iets meer dan in 2008.

Die lage aantallen komen deels door de adverteerders maar zeker ook deels door de sociale mediasites zelf.

Ze zijn vaak nog op zoek naar de juiste inkomstenmodellen en durven daarbij wel eens het strategische geweer van schouder te veranderen en nieuwe richtlijnen voor adverteerders in te voeren.

Meer lokale spelers zijn misschien iets klassieker qua aanpak maar ze hebben, naast hun eigen formats en mogelijkheden, tenminste een stabielere aanpak waarbij display ads bijvoorbeeld hun duidelijke plaats hebben.

Een derde punt dat de adoptie van sociale netwerksites voor display advertising verhindert is ongetwijfeld de weifelende houding van sommige adverteerders die de ROI willen kennen en zich – terecht trouwens – afvragen of er geen betere formats zijn dan display advertising om de sociale netwerker te bereiken.

Wel bieden de meeste sociale netwerksites andere vormen van reclame aan zoals PPC (Pay-Per-Click) en eigen formules. Het probleem voor adverteerders is daarbij dat ze buiten de bekende paden moeten treden maar misschien is dat niet eens zo slecht.

Natuurlijk is reclame op sociale netwerken ook niet de enige manier waarop marketeers en bedrijven social mediasites voor marketingdoeleinden kunnen gebruiken.

MySpace haalt de cijfers naar beneden

In de praktijk zien we dat adverteerders toch vooral gebruik maken van Facebook en consoorten om fanpagina’s te bouwen en die te integreren in een meer overkoepelde social media marketing strategie.

Terug naar de gegevens van eMarketer. News Corp zijn MySpace doet het duidelijk slechter en dat heeft zeker een invloed op het algemene beeld van de uitgaven aan reclame op sociale netwerken.

MySpace zal naar verwachting 21% dalen tussen vorig jaar en dit jaar. De daling zal vooral in de VS (23%) plaats vinden, terwijl MySpace buiten de VS zou groeien met amper 3%.

Volgens eMarketer wist MySpace in 2009 zo’n 490 miljoen USD aan wereldwijde advertentie-inkomsten te boeken, voor 2010, wordt dat aantal op 385 miljoen USD geraamd.

Misschien is het dan ook geen toeval dat MySpace CEO Owen Van Natta vorige week MySpace heeft verlaten na amper 12 maanden het bedrijf te hebben gerund.

Facebook, waar Van Natta eerder voor werkte, doet het beter. De site zal MySpace zelfs voor het eerst zal overtreffen op het vlak van marktaandeel in de Amerikaanse reclamebestedingen.

Terwijl MySpace zakt van 38,4% naar 27,8%, stijgt Facebook van 27,7% naar 34,7%.

Ondertussen weten we ook dat Facebook de samenwerking met Microsoft (behalve voor search engine ads) heeft stop gezet en besloten heeft de display ads te laten voor wat ze zijn en zich meer te richten op zogeheten ‘social ads’.


  • Reacties (2)
  • Social Media
  • Tell-a-cowboy

Reacties (2)

 

  • dat ze buiten de bekende paden moeten treden maar misschien is dat niet eens zo slecht.

    Thu 18 Feb 2010, 12:48


    • Laurens Van den Wijngaert
    • [website]

    Ligt het aan mij, of wordt in dit artikel al dan niet bewust een belangrijke oorzaak niet besproken? Namelijk het feit dat het bij sociale media/netwerken vooral een spel is van dialoog, van interactie. Er kan, lees moet, rechtstreeks contact gelegd worden tussen bedrijf en consument. Er is dus geen tijd en vooral geen nood aan adverteren! Toch zeker niet vanuit het standpunt van de gebruiker van sociale netwerken bekeken, zijnde de consument!

    Wanneer we het hebben over adverteerders IN/OP sociale media, bekruipt me het gevoel dat we dan oude tactieken gaan toepassen op nieuwe media/kanalen. No, no, no... Please!! ...

    Sat 20 Feb 2010, 09:27

Reageren

  • HTML niet toegestaan. URL's worden automatisch clickable.
    * E-mail adres wordt niet getoond



  • Want to Search Google Images? Draw a Picture
  • Britse Chocoladefabrikant Chadbury bedankt 1 miljoen FB fans
  • Amnesty International: Stones for Sakíneh
  • Facebook start uitrol nieuwste feature "Facebook Timeline"
  • BIVV lanceert een Facebook-applicatie 'Go for Zero' ter bestrijding van weekendongevallen
  • The World of Social Media 2011
  • Now this is how you launch your new social startup
  • Diepgaand interview met Facebook CEO Mark Zuckerberg (08/11)

Gerelateerde tweets


  • Pieter Collier
    Twitter Pieter Collier 04/08/2009 18:22 uur
    Marines ban Twitter, Facebook, other sites: The U.S. Marine Corps has banned Twitter, Facebook, MySpace and othe.. http://bit.ly/zzCAb
  • stejules
    Twitter stejules 16/06/2009 03:38 uur
    Facebook Officially Surpasses MySpace’s Domestic Traffic http://tinyurl.com/nj9f97 #facebook #myspace TRAFFIC
  • Hans Spee
    Twitter Hans Spee 23/05/2009 22:38 uur
    From Mashable : Facebook Zombies Wow Cannes Film Festival [Video]: What can Facebook, MySpace, an.. http://tinyurl.com/o25e3k
  • Mike Evans
    Twitter Mike Evans 05/05/2009 00:36 uur
    ♥☯♘Free JONAS Tattoos for MySpace & Facebook Profile♤♚Download 100s of custom designs☺✿http://is.gd/sMxg #tattoo☃#facebook✌#myspace✽#Jonas♬✉
  • Mike Evans
    Twitter Mike Evans 04/05/2009 14:38 uur
    ♥☯♘Free JONAS Tattoos for MySpace & Facebook Profile♤♚Download 100s of custom designs☺✿http://is.gd/sMxg #tattoo☃#facebook✌#myspace✽#Jonas♬✉
  • Mike Evans
    Twitter Mike Evans 04/05/2009 06:47 uur
    ♥☯♘Free JONAS Tattoos for MySpace & Facebook Profile♤♚Download 100s of custom designs☺✿http://is.gd/sMxg #tattoo☃#facebook✌#myspace✽#Jonas♬✉
  • SF Mobile Jobs
    Twitter SF Mobile Jobs 29/04/2009 08:22 uur
    Online Marketing Manager - MavenSource - Milpitas, CA: of Facebook, MySpace, Twitter, YouTube, Digg , Ning... te.. http://twurl.nl/fcvias
  • SF Mobile Jobs
    Twitter SF Mobile Jobs 29/04/2009 08:22 uur
    Online Marketing Manager - MavenSource - Milpitas, CA: of Facebook, MySpace, Twitter, YouTube, Digg , Ning... te.. http://twurl.nl/bms7me
  • Glen D. Gilmore, Esq
    Twitter Glen D. Gilmore, Esq 28/04/2009 02:38 uur
    Politicians jump into Facebook, MySpace world http://tinyurl.com/ddds35 http://SocialMediaWashington.com
  • Peter Franken
    Twitter Peter Franken 27/04/2009 01:56 uur
    Beertjes Weblog MagToo: MagToo, Magnify Your World MagToo.com - MagToo - FaceBook - MySpace - Sli.. http://tinyurl.com/c4jcfd
  • Pieter Goyens
    Twitter Pieter Goyens 24/04/2009 09:27 uur
    374.000 Belgische 50-plussers actief op sociale netwerken volgens @insites. Top 3: Facebook, MySpace en Netlog.
  • Mike Evans
    Twitter Mike Evans 20/04/2009 04:54 uur
    Hey,♘Your Profile is Naked☞Add Free Custom Tatoo Graphics to Social Sites☯☣http://is.gd/sMxg #tattoo #tattoos #facebook #myspace PlsRetweet☜

Laatste reacties


Hot topics




Agenda

» IAB Digital Happy Hours celebrates 2012

B19: Van Beverlaan 19 1180 Ukkel

09 februari 2012

» BetaGroup #31 - Belgian Tech Entrepreneurs

Av F Roosevelt 50, 1000 Brussel (Room UD2-120)

09 februari 2012

» Digital Marketing Forum

Hotel Le Méridien (Brussel)

10 februari 2012

» Microsoft Tech Days 2012

Kinepolis Imagibraine (Braine l'Alleud)

14 februari 2012 / 16 februari 2012

» Dag van Marketing en Communicatie

Kinepolis Hasselt

17 februari 2012

» BetaGroup #32 - Belgian Tech Entrepreneurs

Av F Roosevelt 50, 1000 Brussel (Room UD2-120)

15 maart 2012

» Microsoft Kinect camp

Microsoft Innovation Center

19 maart 2012 / 23 maart 2012

» E-shop Expo

Tour & Taxis

28 maart 2012 / 29 maart 2012

» Bloovi Google Analytics "GABC"

Le Méridien, Brussel

03 mei 2012


Poll

Via welk toestel game jij?


Nieuwsbrief

Schrijf je in voor de BC nieuwsbrief:



Zoeken




Twitter

» BC Tweetfeed

» Volg BC Tweetfeed



Flickr

» BC op Flickr



RSS Feed

© 2008-2012 Belgiancowboys.be - All Rights Reserved - All views and opinions expressed are those of the authors of Belgiancowboys.

All trademarks, slogans, text or logo representation used or referred to in this website are the property of their respective owners. Sitemap