Lancering eerste Social Media Club in België
Vr 9 juli 2010 18:07, J-P De Clerck, 4481 views
De Social Media Club moet aan de meeste lezers van deze blog allicht niet meer voorgesteld worden. Het is een wereldwijde organisatie die tot doel heeft om mensen die actief zijn in bedrijven en organisaties op een no-nonsense manier te informeren over de impact van de nieuwste ontwikkelingen in de media en communicatie.
De SMC is geen bende geeks en vooral geen bende geldkloppers, zoals dat heet. Mensen starten zelf chapters op in steden en zorgen dan dat er maandelijks een meeting is waarbij de content centraal staat. Er is momenteel geen wereldwijd statuut of juridisch kader om zo een chapter te starten.
Tot mijn verbazing bleek er in ons land nog geen Social Media Club te bestaan. Of beter: er is wel een URL die naar een Facebook pagina leidt (zoals ik recent merkte) maar er is geen enkel chapter dat door de SMC is erkend.
Alhoewel ik actief ben met een gelijkaardig forum op Ning, LinkedIn, etc. vond ik het dus geen idioot idee om een chapter van de SMC in eigen land te lanceren.
De initiatiefnemers van de SMC willen blijven per stad werken, hoewel ik hen op de kleine schaal van ons land wees. Dus heb ik beslist om de Social Media Club Brussels te starten. Maar dat betekent niet dat alle meetings in Brussel zullen doorgaan.
Waarschijnlijk zal de chapter een VZW-statuut krijgen en het leuke is dat, voor diegenen die dat willen, de SMC voorlopig gratis lidmaatschap aanbiedt.
Op de Social Marketing Meetup van enkele weken geleden bestond er duidelijk interesse om een neutraal en media-onafhankelijk chapter van de SMC te starten dus nu is het zover.
Afspraak in september
Vandaag kreeg ik de papieren, een proper geplastificeerd lidmaatschapskaartje, een resem stickers (ik kan m’n huis behangen) en een T-shirt waarop staat dat ik professioneel (vanwege betalend) lid ben van de SMC.
Naast het feit dat ik m’n toch wel ietwat buitenmaatse fysieke proporties niet in het Large T-shirt gewrongen krijg en de rest eigenlijk niet zo belangrijk is, vind ik het wel fijn dat we nog eens iets kunnen opzetten.
Wie bang is dat ondergetekende als een dictator regels zal bepalen en vriendjes zal uitnodigen: de SMC Brussels is open, in de statuten komen eenvoudige bepalingen en ik heb absoluut geen zin om mezelf voorzitter, president of wat dan ook te noemen. Ik ben al blij dat ik het kan “opstarten”.
Wie zich geroepen voelt om iets deftig op poten te zetten kan zich gratis of betalend, je kiest maar, hier inschrijven en dan houden we in september gewoon een vergadering waarbij een soort “board” wordt aangeduid (dat moet). Verwacht echter geen stijve over-gestructureerde organisatie maar wel toegevoegde waarde onder het motto: samen sterk, goede content (sprekers) en twee voeten op de grond.
Genoeg gepalaver: de Social Media Club Brussels bestaat en zal professioneel maar ongedwongen zijn. De Social Marketing Meetup op 30 juni kan haar jaarlijks feest worden, de rest is aan jullie.
Afspraak in september of nu online.
Wo 8 feb 2012, Carl Vanormelingen
5583 views, 0 reacties
[Bruno Peeters] Twee en half jaar terug begon ik met het aanbieden van een maandelijks overzicht van interessante en publiek beschikbare cijfers over de omvang va...... lees meer
Ma 6 feb 2012, Carl Vanormelingen
2828 views, 2 reacties
Reclamebureau TBWA\Agency.comcreëerde een leuke social media campagne "Fan the flame" in Belgie en Luxemburg om de recent gelanceerde MINI Facebook fan page the promoten. Tijdens de 1ste dag van het jaarlijkse Autosalon stond op Heizelparking C een MINI One D Countryman zonder handrem geparkeerd op een helling van 15 graden. De wagen hing enkel vast met een stevig dik touw, dat bestaat uit vier hennepkoorden met elk een diameter van zo'n 2 centimeter met daaronder een bunsenbrander ...... lees meer
Do 2 feb 2012, Carl Vanormelingen
6106 views, 0 reacties
Net zoals vorig jaar publiceerde Telenet een uitgebreide infographic op zijn blog waarin het bedrijf een overzicht geeft van zijn jaarlijkse social media activiteiten....... lees meer
Wo 1 feb 2012, Kevin Heylen
6216 views, 2 reacties
Vandaag ging er een leuke campagne van start: Mont Blanc Xpedition. Een fotocampagne met een supertoffe prijs, een begeleide klim naar de top van de Mont Blanc. T...... lees meer
|
Hot topics
-
Carl Vanormelingen 29-10-11
Deze dinsdag vierde Microsoft de tiende verjaardag van zijn populairste en
tevens oudste besturingssysteem Windows ... lees meer
-
Carl Vanormelingen 22-09-11
Gisterenavond organiseerde Nikon zijn eerste bloggersevent in Vorst waarbij het nieuwe camerasysteem "Nikon 1" werd v... lees meer
-
Kevin Heylen 22-09-11
We schrijven 21 september 2011, één dag voor de grote F8 conferentie. En Facebook heeft heel wat verand... lees meer
-
Carl Vanormelingen 17-09-11
De Golf bracht Volkswagen een waardige opvolger voor de kever als auto
van het volk. Het bedrijf schakelde DDB in o... lees meer
-
Redactie 23-06-11
Volgende week is
het zover: dan wordt op donderdag 30 juni ter wereld Social Media Day gevierd.
Er zijn meetups in ... lees meer
Agenda
» E-shop Expo
Tour & Taxis
28 maart 2012 / 29 maart 2012
Nieuwsbrief
Schrijf je in voor de BC nieuwsbrief:
|
|
Reacties (6)
Beetje Jong Tuig maar dan mét speakers
Fri 9 Jul 2010, 18:47
Oops, beetje gat in m'n cultuur want ken Jong Tuig niet (het zal beteren, ik begin terug in eigen land te kijken) maar dat van die speakers klopt. En er zullen natuurlijk ook oude venten rondlopen, zoals ondergetekende 43-jarige en misschien wel nog.............ouder! Ik denk plots aan die twee oude mannen uit de Muppet Show, hoe heten ze? Het wordt in elk geval geen Muppet Show.
Fri 9 Jul 2010, 18:56
If you want to reach more people with your blog or website or anything, try Fireviews.com It's free, easy, and it works great!
Fri 9 Jul 2010, 23:29
Thank you for the unsollicited advertising #fail
Fri 9 Jul 2010, 23:38
Bedankt J-P voor het initiatief... Had 2 maand geleden een vergadering hier bij Big Blue met een paar sociale media contacten uit het Brussels over hetzelfde onderwerp en met dezelfde bedoeling maar er kwam niet echt schot in de zaak... Alea iacta est dan maar... Ik nodig ze uit en geef je al mee dat als je een locatie zoekt in het Brusselse - Big Blue in Zaventem (gratis) ter beschikking staat !
Fri 23 Jul 2010, 16:32
Dit is een schitterend initiatief waar ik graag met mee zou willen helpen. Heb van J-P al de kans gekregen om SMday op 30 juni te organiseren en was een fantastische leerschool. Denk dat er behoefte is aan een project als dit. Hoop dat er iets mooi uit voort bloeit!
Mon 2 Aug 2010, 12:36